• Хід заняття.


  • Дата конвертації28.12.2019
    Розмір3.86 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Конспект НСД з економічного виховання «Що таке бартер?»

    Оксана Горєлова
    Конспект НСД з економічного виховання «Що таке бартер?»

    Конспект НСД з економічного виховання

    на прикладі казки В. Катаєва «Сопілка і глечик»

    на тему: «Що таке бартер?»

    (підготовча група)

    Мета: Розширити знання дітей про натуральному обміні товарів; підвести до розуміння сенсу виразу «рівноцінний обмін» (справедливий, вигідний).

    завдання:

    • Вчити дітей відрізняти рівноцінний бартер (вигідний) від невигідного; ввести в словниковий запас такі слова, як «бартер», «міна»;

    • Розвивати у дітей почуття справедливості;

    • Закріпити знання дітей про казку В. Катаєва «Сопілка і глечик», про казку Г. Х. Андерсена «Мена».

    Матеріал: казка В. Катаєва «Сопілка і глечик», казка Г. Х. Андерсена «Мена».

    Попередня робота: читання казки В. Катаєва «Сопілка і глечик», казки Г. Х. Андерсена «Мена».

    Хід заняття.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами познайомимося таким економічним поняттям, як «бартер» або «міна». Для цього давайте з вами згадаємо казку «Сопілка і глечик».

    • Кого в лісі зустріла Женечка?

    • Що запропонував їй дідок - боровичок в обмін на глечик?

    Відповіді дітей: дідка - боровичка, чарівну дудочку.

    Вихователь: Цей обмін називається бартер або обмін.

    Вихователь: Давайте всі разом повторимо бартер, міна.

    Вихователь: Такий обмін називається рівноцінним, т. К. І Женечка і дідок - боровичок залишаються з вигодою, у Жені - сопілка, а у боровичка - глечик.

    Давайте всі разом скажемо - рівноцінний.

    Вихователь: Давайте розглянемо іншу ситуацію, коли Женечка зрозуміла що, віддавши дідка - боровичка глечик їй нікуди збирати суницю, тоді вона сказала, що їй неодмінно потрібні і глечик, і сопілка.

    Вихователь: Хлопці, як видумаєте, такий обмін буде вважатися рівноцінним?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Правильно, такий обмін буде не рівноцінним, т. К. Женечка виявиться і з сопілкою і з глечиком, а дідок - боровичок залишиться з ні з чим!

    Вихователь: Згадаймо іншу ситуацію з казки «Мена», коли селянин скоїв обмін корови на овечку, овечку на гусака, гусака на курку, а курку на мішок гнилих яблук.

    Як ви думаєте, такий обмін буде вважатися рівноцінним?

    Відповіді дітей ( «Поганий обмін», «Невигідний бартер»).

    Вихователь: Правильно, такий бартер буде вважатися невигідним, т. К. Товар який селянин виміняв, набагато менше, ніж той товар, який був у нього спочатку, той який він віддавав.

    Вихователь: Хлопці, давайте трохи пограємо.

    Гра ситуація «Бартер».

    На різних кінцях стрілок розташовуються герої казок. Близько них викладаються предмети, якими вони змінюються. Діти пояснюють, чи правильно зроблений обмін, називають його рівноцінність.

    Підведення підсумків: На занятті діти познайомилися з поняттями бартер, мене. Діти навчилися відрізняти рівноцінний (вигідний) бартер від невигідного. В ході заняття у дітей розвивалося почуття справедливого обміну. Були закріплені знання дітей про казки «Сопілка і глечик», «Мена».


    Головна сторінка


        Головна сторінка



    Конспект НСД з економічного виховання «Що таке бартер?»