Дата конвертації12.06.2018
Розмір4.99 Kb.
Типстаття

Строки трудового договору з іноземцем

Світлана Макарова, юрист Гарячої Лінії компанії «Що робити Консалт»

Іноземець та організація-роботодавець: так чи важливий термін трудового договору, кого і в який термін потрібно повідомити при залученні безвізових іноземців до праці?

Іноземних працівників зараз можна зустріти в різних сферах діяльності. Але, при цьому необхідно пам'ятати, що оформлення громадян іншої держави має свої нюанси. Багато питань виникає у роботодавців при укладанні трудового договору з іноземними громадянами. Спробуємо в деяких з них розібратися.

Терміновий або безстроковий договір?

Норми трудового права на території РФ поширюються на трудові відносини, які виникають на підставі трудового договору (ст. 16 Трудового кодексу РФ), як з російськими, так і з іноземними громадянами (ст. 11 ТК).

Згідно ч. 1 ст. 58 ТК РФ трудові договори можуть укладатися як на невизначений термін, так і на певний термін не більше п'яти років (строковий трудовий договір), якщо інший термін не встановлено ТК РФ і іншими федеральними законами.

Але, на практиці, у більшості роботодавців якраз виникає дилема: який договір укладати. Терміновий або безстроковий.

Деякі вважають, що з іноземними працівниками завжди повинен укладатися строковий трудовий договір. Строковий договір укладається тільки у випадках, передбачених ст. 59 Трудового кодексу, а також в інших випадках, передбачених федеральним законом.

Ні в Законі N 115-ФЗ, ні в Трудовому кодексі не вказано підставу для укладання строкового трудового договору з іноземним громадянином, а лише встановлено обмеження - працювати з оформленим дозволом на роботу, яке, в свою чергу, обмежена терміном.

При цьому якщо відсутні підстави, передбачені зазначеною статтею, роботодавець зобов'язаний укласти з іноземним працівником трудовий договір без певного терміну дії.

У зв'язку з тим, що не існує єдиної точки зору з питання терміну трудового договору, дане питання вирішується роботодавцем на його розсуд. Уклавши той чи інший договір, із зазначенням терміну або без, роботодавець нічим не ризикує, навіть якщо однією зі сторін договору є іноземний працівник.

Повідомлення державних органів про наймання безвізових іноземних працівників

Відповідно до п. 9 ст. 13.1 Закону 115-ФЗ від 25.07.2002 при прийомі на роботу безвізового іноземних працівників (незалежно від того є у них дозволу на роботу чи ні), роботодавець зобов'язаний повідомити територіальний орган ФМС і службу зайнятості населення про:

- укладання з іноземними громадянами трудових договорів;

- надання їм відпусток без збереження заробітної плати тривалістю більше одного календарного місяця протягом року;

- розірвання трудових договорів.

Роботодавець зобов'язаний повідомити вищевказані органи в триденний термін з моменту настання відповідної події (п. 2 Порядку, затвердженого. Наказом ФМС Росії від 28.06.2010 N 147). Форми повідомлень (Додатки №№ 5, 9 і 10) також затверджені цим Наказом.

Дане повідомлення можна подати як особисто, так і надіслати його поштою (п.п. 6, 7, 9 і 10 Додатка № 6, затв. Наказом ФМС Росії від 28.06.2010 N 147).

Законом 115-ФЗ ЧІТКО і ​​ПРЯМО прописана обов'язок роботодавця щодо повідомлення про залучення і використання іноземних працівників з безвізових країн ТІЛЬКИ відділення ФМС і територіальної служби зайнятості населення. Але, при більш детальному прочитанні Закону 115-ФЗ, роботодавець може помітити те, що також повідомляють і податковий орган. Питання тільки один: про наймання яких іноземців (візових або безвізових), і до сих пір немає чіткої відповіді. Однак, на думку податкової, роботодавці повинні інформувати про наймання мігрантів і її незалежно від того, з візових або безвізових країн вони прибули.

На сьогоднішній день порядок і форми подання відомостей до податкової офіційно уточнені. У зв'язку з цим роботодавець має право повідомити податковий орган одним з цих способів на власний розсуд:

- за формою, яка рекомендована ФНС РФ (Лист ФНС РФ від 24.08.2007 № ГІ-6-04 / 676 @ "Про розміщення приблизною форми повідомлення про залучення і використання іноземної робочої сили". І головне, не забути про термін - 10 днів (пп. 4. п. 8 ст. 18 Закону 115-ФЗ від 25.07.2002);

- в довільній формі (при цьому краще вказати всі передбачені рекомендованої податківцями формою відомості про організацію і іноземній робочому, а також необхідні реквізити);

- за формою, призначеної для подання до відділення ФМС Росії і службу зайнятості населення (Наказ ФМС РФ від 28.06.2010 N 147 "Про форми і порядку повідомлення Федеральної міграційної служби про здійснення іноземними громадянами трудової діяльності на території Російської Федерації").

Повідомлення можна відправити поштою або ж подати особисто.

Підводячи підсумок можна відзначити наступне: організація може укласти будь-який договір, а головне, не забути повідомити державні органи про наймання безвізових мігрантів.